Wet Cured Smoked Bacon

Wędzony na mokro BoczekKiedy zrobisz peklowany wędzony boczek, konsystencja będzie bardziej podobna do komercyjnego boczku, który kupujesz w sklepie.

Jeśli masz więcej niż jeden brzuch, najlepiej wyleczyć je w osobnych pojemnikach. Jeśli jednak je układasz, musisz codziennie remontować. W tym przypadku remont oznacza usunięcie brzuszków z solanki, mieszanie solanki i obracanie brzuszków od góry do dołu, przed wymianą ich w solance. Osobiście nie stosowałbym więcej niż dwa.

Sól jest ważna dla akcji utwardzania. Możesz zmniejszyć sól, ale ogólnie powinieneś zwiększyć czas utwardzania. Mokre lekarstwo jest określane jako marynata. Cukier nie jest potrzebny, a po dodaniu jest nazywany słodką marynatką. Zauważ, że cukier usuwa ostrość z soli. Jeśli chcesz słodszego boczku, możesz dodać więcej cukru.

Podczas stosowania mokrego lekarstwa jest on ogólnie szybszy niż suche lekarstwo. Dzięki bekonowi brzucha na ogół będziecie wyleczyć 4–5 dni, co ogólnie 7 dni z suchym wyleczeniem. Jak wspomniałem w drugim wątku, zdziwiłem się, gdy odkryłem, że większość przepisów na szynkę Tasso wymagała tylko kilku godzin utwardzania.

Ingredients

Solanka:

4 litry wody; podzielony

1 szklanka soli marynowanej (10 uncji)

1/4 szklanki brązowego cukru; zapakowane

1/4 szklanki syropu klonowego

3 uncje różowej soli (aka InstaCure #1, Praski proszek #1; Modern Cure #1; TCM)

Można do tego dodać liście laurowe, czosnek, całe ziarna pieprzu itp.

Preparation

Do niereaktywnego rondla o pojemności 3–4 litrów dodać 2 litry wody. Dodaj wszystkie składniki oprócz lekarstwa. Doprowadzić do wrzenia i gotować na wolnym ogniu; ciągle mieszając, aż cała sól i cukier się rozpuszczą.

Dodaj 2 litry lodowatej wody i pozostaw do ostygnięcia. Możesz szybciej schłodzić solankę, dodając 2 funty lodu zamiast wody z lodem. Po ostygnięciu mieszaniny dodaj różową sól i mieszaj, aż całkowicie się rozpuści. Przed użyciem marynaty musi ona mieć temperaturę od 38 (3,3°C) stopni F do 40 (4,4°C) stopni F.

Przed wędzeniem pokrój na mały kawałek i usmaż. Jeżeli jest zbyt słone, namoczyć je w zimnej wodzie na godzinę, w tym czasie raz zmieniając wodę.

W zależności od wielkości pojemnika i upewnienia się, że nie pakujesz mięsa, w ten sposób peklujesz do 16 funtów mięsa lub boczku. Nie ma znaczenia, czy leczysz 5 funtów, czy 1 6 funtów. Przy takiej ilości solanki; otrzymasz takie same wyniki, chociaż użycie tej ilości na mały kawałek mięsa będzie stratą zapasów.

Ogólna zasada jest taka, że potrzebujesz co najmniej 50% masy solanki w ilości równej surowej masie mięsa/tłuszczu. Na przykład, jeśli chcesz peklować 8 funtów bekonu lub innego mięsa, będziesz potrzebować co najmniej 4 funtów solanki przed dodaniem pozostałych składników.

Cztery funty wody (i/lub innych płynów) to 2 kwarty. Jeśli zmniejszysz ilość płynu w przepisie, musisz proporcjonalnie zredukować także wszystkie pozostałe składniki – łącznie z kuracją.