Smoked hazelnut potatoes with bacon, jalapeño and cheddar cheese

Ziemniaki z orzechów laskowych z bekonem, jalapeño i serem cheddar

Thomas Karlstein

Paląc jedzenie, łatwo jest skupić się na najważniejszym celu – białku.

Ingredients

4-6 osób:

6 ziemniaków średniej wielkości (twarda odmiana)

240 g boczku

(2 opakowania) masło (zimne)

3 dl startego sera cheddar

1 dl posiekanego marynowanego jalapeño

siekany szczypiorek

Posiekana pietruszka

Sól i pieprz

Preparation

Możesz wędzić mostek, trochę porzeczek, skrzydełka z kurczaka, rybę lub skorupiaki. Co najwyżej, w wyjątkowych przypadkach, ktoś może wyrzucić pieprz z sygnalizacji świetlnej, który może jechać obok. - „Ładnie wygląda z odrobiną koloru na kołnierzyku…” Jeśli kiedykolwiek pozwoli się, aby wędzony dodatek zrobił widoczny dodatek w bałaganie lub sosie, może się to liczyć z radością. Wcześniej próbowałem nalegać, aby nie gapić się ślepo na główny szczegół.

Wędzona była między innymi sól, lukrecja, bakłażan do baba ghanoush, ale także jajka przepiórcze, które podaliśmy z rumem z jesiotra. Palenie może być także projektem pobocznym.

Tym razem weźmiemy coś naprawdę szwedzkiego, ale sprawimy, że będzie bardziej bezwstydnie amerykańskie. Mówię o akcesorium, które sprawi, że każda broda z długo konserwowanej grilla osłabnie w kolanach. Oczywiście nie jest to najbardziej przydatna rzecz, która wyszła z dymem, wręcz przeciwnie. To jest bezużyteczne. Podobnie jak wtedy, gdy straciłeś całą nadzieję dla siebie i chcesz po prostu wjechać z prędkością warp prosto w najbliższą ścianę żyły. Jeśli zobaczysz przed sobą zalecane dzienne spożycie kalorii w formie wykresu kołowego, oznacza to, że biorąc to akcesorium, przejechałeś już trzy okrążenia po okręgu. A potem domyśliłem się, że nie zdążyłeś jeszcze spróbować tego, z czym zdecydowałeś się podać ten dodatek.

Dodatek, o którym mówię, to lekko wędzony ziemniak z orzechów laskowych nadziewany wędzonym domowym boczkiem i tarty z dużą ilością sera Cheddar. Aby nieco obniżyć poziom cukru we krwi, całość posypujemy posiekanym marynowanym jalapeño, szczypiorkiem i natką pietruszki. Zieloni mają taki wpływ na poziom cukru.

Dzisiaj będziemy potrzebować całej zieleni, jaką tylko możemy zdobyć. Wędzone ziemniaki z orzechami laskowymi z boczkiem, papryczkami jalapeño i serem cheddar -

Metoda:

Zamroź plasterki boczku na papierze kanapkowym. Rozgrzej wędzarnię do 160°C. Trzymaj przepustnicę zamkniętą. Obierz ziemniaka. Następnie pokrój go w stylu Hasselbacka. (Ziemniaki włóż do drewnianej łyżki i pokrój, aż łyżka je przyjmie. Pokrój w plasterki o grubości około milimetra, wszystkie plasterki muszą się ze sobą skleić.)

Pokrój mrożony boczek w plasterki o podobnej wysokości i szerokości co średnica ziemniaków. Pomiędzy plasterki ziemniaków włóż zamrożone plastry boczku. Kawałek bekonu między każdym kawałkiem to być może trochę za dużo, ale możesz mieć kawałek boczku w co drugim kawałku.

Umieścić na żeliwnej patelni, w której będzie utrzymywał się dym. Dopraw czarnym pieprzem. Zetrzyj zimne masło na tarce do sera.

Następnie pieczemy ziemniaki w dymie (bez dodatku dymu) pod przykryciem/folią aluminiową przez około 1,5 godziny. Podczas gotowania posmaruj ziemniaki (więcej) masłem kilka razy. Następnie zdejmij pokrywkę lub folię i gotuj z dymem przez kolejną godzinę. Przed ostatnim półgodziną posyp serem cheddar. Piec kolejne 30 minut. Jeśli chcesz uzyskać więcej smaku dymu, możesz oczywiście uruchomić generator dymu wcześniej podczas gotowania.

(W zależności od wielkości ziemniaków czas gotowania może się nieznacznie różnić. Przed podaniem sprawdź ziemniaki patyczkiem.) Na koniec posyp posiekanym jalapeño, szczypiorkiem i natką pietruszki. Podawać na przykład z porzeczkami, mostkiem, skrzydełkami kurczaka, owocami morza lub białą rybą. Nie zapomnij o sałatce.

Różnorodność
 Pakiet

5 różnych smaków bisquettes dla Bradley Smoker

To opakowanie zawiera po 24 sztuki jabłek, olchy, mesquite, hikory i klonu dla różnych smaków.

Shop Now