Cold Smoked Clam Marinières with Spinach & Pasta

Zimno wędzone małże marinières ze szpinakiem i makaronem

Sandra Tate

W tym tygodniu miałem przyjemność znaleźć lokalne małże na stoisku rybnym i nie mogłem się oprzeć stworzeniu dymnej wersji tradycyjnie dania małży.

Ingredients

(podaje 2)

800 g świeżych małży

duża szalotka bananowa

duży ząbek czosnku

½ łyżeczki soli

30 g masła

mały kieliszek białego wina

3 łyżki podwójnej śmietanki

250 g świeżego makaronu

100 g liści młodego szpinaku

Preparation

W nawiązaniu do postu z zeszłego miesiąca na temat wędzonych skorupiaków, w tym tygodniu miałem przyjemność znaleźć lokalne małże na straganie z rybami i nie mogłem się powstrzymać przed zrobieniem wędzonej wersji tego, co tradycyjnie jest daniem z małży.

Przed rozpoczęciem ustaw wędzarnię Bradley na zimny dym (przystawka do zimnego wędzenia nie jest konieczna, ponieważ małże są wędzone bardzo krótko i są już ugotowane).

Dodaj dębowe biszkiety do stosu i odstaw na 30 minut, górny otwór wentylacyjny jest prawie zamknięty (co umożliwi napełnienie szafki dymem przed włożeniem małży do środka). Nie mogę wystarczająco podkreślić, że skorupiaki muszą być gotowane bardzo krótko, w przeciwnym razie uzyskasz rozczarowująco gumowaty efekt.

Dla 2 osób będziesz potrzebować 800 g świeżych małży, przepłucz i po energicznym zakręceniu sprawdź, czy wszystkie są dobrze zamknięte.

Odcedź na durszlaku, a następnie umieść na patelni ustawionej na średnim/wysokim ogniu pod przykryciem i od czasu do czasu mieszaj, aż się otworzą (prawdopodobnie wystarczy kilka minut).

Natychmiast zdejmij z ognia i przesiej, zachowując płyn z małży, i ułóż małże w skorupkach na pokrytej folią ruszcie Bradley.

Wędzić przez 10 minut, wyjąć, odstawić.

Teraz przygotuj sos marinières.

Obierz i drobno posiekaj duża szalotka bananowa i zmiażdżyć A duży ząbek czosnku z ½ łyżeczki soli na pastę.

Stopić 30 g masła w rondelku i dodaj czosnek i szalotka, gotuj na małym ogniu przez 4 minuty, aż zmięknie, ale nie zmieni koloru.

Teraz dodaj A mały kieliszek białego wina, zwiększ ogień i zredukuj do stanu syropu.

Dodaj zarezerwowane sok z małży i ponownie zredukuj na dużym ogniu do połowy objętości.

Na koniec dodaj 3 łyżki podwójnej śmietanki i ponownie zredukuj o jedną trzecią, a następnie włóż wędzone małże z powrotem na patelnię.

Po 2 minutach wyłącz ogrzewanie, ale przykryj pokrywką, aby utrzymać ciepło.

Napełnij rondelek osoloną wodą i zagotuj.

Dodać 250 g świeżego makaronu według własnego wyboru (zwykle gotowanie zajmuje 2-3 minuty, ale sprawdź opakowanie) i 100 g liści młodego szpinaku.

Dobrze odcedź i dopraw obficie czarnym pieprzem, a następnie włóż małże i sos.

Podzielić pomiędzy 2 ciepłe miski makaronu i natychmiast podawać.

Dąb
 Drewno

Biszkiety dębowe dla wędzarzy Bradley

Najbardziej wszechstronnym drewnem ze wszystkich jest dąb. Szczególnie dobrze komponuje się z drobiem, wołowiną, wieprzowiną, jagnięciną i dziczyzną.

Shop Now