Food Smoking Versus Cooking Food with Wood, What is the Difference?

Palenie jedzenia w porównaniu do gotowania jedzenia z drewnem, Jaka jest różnica?

Posted on: January 12, 2023Istnieje duża różnica od palenia jedzenia i gotowania jedzenia z drewnem. Ten fakt dotyczy nie tylko tego procesu, ale także osiągnięcia pożądanego smaku, aby zapewnić zdrowszy posiłek.

Istnieje duża różnica pomiędzy wędzeniem a gotowaniem jedzenia na drewnie. Fakt ten nie dotyczy tylko procesu, ale także osiągnięcia pożądanego smaku, aby zapewnić zdrowszy posiłek.

Nie mam nic przeciwko jedzeniu gotowanemu na drewnie i sam to robiłem wiele razy. Dzisiaj zrozumiemy obie metody i rozważymy zalety i wady. Dzięki temu możesz dokonać świadomego wyboru podczas kolejnych przygotowań.

Proces palenia żywności

Wędzenie żywności to bardzo tradycyjna metoda konserwowania żywności, wynaleziona na długo przed pojawieniem się chemicznych konserwantów i lodówek. Wędzenie żywności to po prostu dodanie smaku dymu do jedzenia.

Wybierając określone gatunki drewna, możesz wzmocnić aromat dymu naturalnymi cechami każdego drzewa: od owocowego i słodkiego, po mocne i ostre drewno; możesz idealnie łączyć smaki.

Dwie tradycyjne metody wędzenia to wędzenie na zimno i na gorąco. Wędzenie na gorąco naraża żywność na działanie dymu i ciepła. Z drugiej strony palenie na zimno nie powoduje wytwarzania ciepła we wnętrzu wędzarni, a drewno jest podgrzewane w oddzielnej komorze.

Dowiedz się więcej o procesie wędzenia żywności w szczegółach Tutaj!

Jak źródło ciepła może zmienić smak jedzenia

Aby osiągnąć zamierzone rezultaty, musisz poznać swoje źródło ciepła. Wiele osób, które uważają wędzone potrawy za zbyt ostre i kwaśne, kojarzy je z potrawami przyrządzanymi z drewna.

Wyeliminowanie kwaśnych i ostrych posmaków jest możliwe tylko wtedy, gdy drewno nie zostanie spalone na popiół!

Dlatego też, aby uzyskać wzmocniony i bogaty smak wędzarni, źródłem dymu powinno być drewno. Jednakże źródło ciepła do gotowania powinno być inne.

Etapy wytwarzania czystego dymu przez drewno oraz określone nakazy i zakazy

Pożądany smak dymu można uzyskać jedynie w ciągu pierwszych kilku minut, gdy drewno zaczyna dymić. Raz bogaty i aromatyczny, nie może się dalej palić bez źródła ciepła. To trochę tak, jakby rozpalić ogień i nie zapewnić mu wystarczającej ilości ciepła, aby zaczął się palić.

Doprowadzenie drewna do samodzielnego spalenia i dalszego spalania się na popiół wzmocni kwaśny smak i doda dużo chemikaliów do żywności. Najbardziej rozpowszechniony jest NO2 (dwutlenek azotu).

Dwutlenek azotu jest wysoce toksyczny i szkodliwy dla ludzi, ponieważ wdychany powoduje stan zapalny płuc. Zmniejsza to odporność na infekcje płuc u ludzi i może powodować wiele długotrwałych problemów zdrowotnych.

Dlaczego nie powinieneś chcieć pierścienia dymnego na swoim jedzeniu?

Czy słyszałeś o DYMNYM PIERŚCIENIU? To czerwona podszewka pod powierzchnią (korą) mięsa gotowanego z węglem drzewnym lub drewnem jako źródłem ciepła. PIERŚCIEŃ SMOKE nie ma nic wspólnego z dymem ani smakiem i nie jest tworzony przez dym.

Jest to reakcja NO2 na kontakt z mioglobiną, białkiem występującym w mięsie. Nie ma smaku i nie ma żadnej korzyści z zobaczenia tej czerwonej obwódki w mięsie poza dowodem na to, że Ty i Twoja rodzina spożywacie duże ilości dwutlenku azotu.

Może to oznaczać dużą ilość NO2 podczas gotowania żywności przy użyciu zamkniętego grilla, takiego jak grill na pellet, grill opalany drewnem lub grill Kamado.

Mój wyjątek dotyczy drewna i węgla drzewnego

Nie mam problemu z gotowaniem przy użyciu drewna lub węgla drzewnego na grillu na świeżym powietrzu, ponieważ ryzyko gromadzenia się NO2 w jedzeniu jest bardzo małe. To samo dotyczy grilli offsetowych, w których drewno i węgiel drzewny spalane są obok gotowanej żywności. Dzieje się tak dlatego, że większość NO2 jest usuwana, zanim zdąży przedostać się do gotowanej żywności.

Najlepsza kombinacja dla Twojego smaku

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, użyj trocin! Wędzarze, którzy korzystają z tego paliwa, mogą przygotować pyszne jedzenie. Aby tak się stało, należy usunąć drewno, zanim zamieni się ono w węgiel drzewny. Musisz więc zwracać uwagę na wędzarnię i usuwać trociny, gdy całkowicie czernieją, zastępować je trocinami i kontynuować palenie. Z pewnością nie zostawiaj go, aby obrócił się w popiół, bo wiesz, jaki będzie wynik.

Dlaczego wędzarnie Bradley Smokers zapewniają najczystszy dym

Jak powstaje dym

Smak wędzonych potraw uzyskuje się dzięki zastosowaniu wyłącznie najlepszych trocin z różnych dostępnych gatunków drewna, co jest moim wyborem w przypadku Bradley Wood Smoking Bisquettes. Rozmiar, kształt i waga Bisquettes mają za każdym razem te same standardy. Jeśli są zbyt ciężkie lub zbyt gęste, nie spalą się całkowicie. Jeśli będą spalane zbyt długo, nabiorą ostrego smaku, a jeśli zostaną pozostawione do spalenia na popiół, tak, zgadliście, wydziela się nieprzyjemny gaz NO2.

Dlatego każdy biszkiet wypalany jest w tej samej temperaturze i przez taki sam czas. A po skończeniu każdy bisquette gasi się wodą. Dzięki temu procesowi otrzymasz najlepszą możliwą wędzoną żywność.

Jak powietrze przepływa przez wędzarnię

Każdy palacz marki Bradley jest klasyfikowany jako palacz naturalny. Rozumiem przez to, że powietrze jest wpuszczane do wędzarni w sposób ciągły od dołu lub z boku wędzarni. W domu Bradley Smoke nie ma wentylatorów ani nie ma możliwości zatrzymania dymu i/lub powietrza.

Dlaczego w ogóle miałbyś chcieć zatamować dym? Jak powiedziałem wcześniej, dym, który nadaje naprawdę dobry smak dymu, znajduje się w początkowym dymie… BAM! Właśnie zdradziłem kolejny sekret i rozwiałem kolejny mit na temat palenia.

To kolejny mit, że możesz otworzyć drzwi i sprawdzić jedzenie, zamknąć drzwi i nie martwić się, że stracisz cały dym. Chcesz stracić dym, ponieważ w kilka sekund można uzyskać jeszcze lepszy dym o doskonałym smaku.

Moje ostatnie przemyślenia

Zapobiegnij spaleniu drewna na popiół! Oto sekret wędzenia jedzenia i sekret wyśmienitego smaku wędzonej żywności!

Jedyną wędzarnią na świecie, która konsekwentnie wytwarza najczystszy smak dymu bez gromadzenia się gazowego NO2 w żywności, jest Bradley Smoker. Używając Bradleya, nie tylko poczujesz różnicę, ale ją zobaczysz. W Twoim jedzeniu nie ma (nazwijmy to, jak to jest) CZERWONEGO PIERŚCIENIA CHEMICZNEGO.

Życzę wszystkim szczęśliwego palenia.

Wade'a Bradleya