How to Make Sausages

Jak zrobić Kiełbaski

Posted on: January 12, 2023



Dla wszystkich zdenerwowanych, którzy próbują kiełbasę, nie bój się, jest to łatwiejsze, niż może się wydawać. Wiem, że zadanie może wydawać się zniechęcające i ryzykowne, ale jest warte wysiłku!

Dla wszystkich, którzy denerwowali się, próbując spróbować kiełbasy, nie obawiajcie się, jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Wiem, że to zadanie może wydawać się trudne i ryzykowne, ale zdecydowanie warte jest wysiłku! Aby Ci w tym pomóc, przygotowaliśmy przewodnik dotyczący robienia kiełbasek:

Wskazówka nr 1: Utrzymuj wszystko w chłodzie, czystości i przejrzystości

Będziesz zajmować się i mieleniem surowego mięsa. Mielenie mięsa zwiększa jego powierzchnię i zwiększa ryzyko skażenia bakteryjnego, podobnie jak wysoka temperatura.

Zadbaj więc o czystość miejsca na blacie, dokładnie umyj ręce i załóż rękawiczki jednorazowe. Jeśli to możliwe, obniż także temperaturę w kuchni i umieść miski i sprzęt do mielenia w zamrażarce na krótko przed użyciem.

W celu ograniczenia skażenia bakteryjnego używaj wyłącznie sprzętu i desek do krojenia z metalu lub tworzywa sztucznego, a nie drewna. Pamiętaj, jeśli nie masz do czynienia z mięsem, włóż je z powrotem do lodówki. Przydziel miejsce w lodówce na mięso, umieszczając je na najniższej półce, z dala od innych produktów spożywczych, zwłaszcza owoców i warzyw. Umieściłam małą blachę do pieczenia w „strefie kiełbas”, aby zarezerwować miejsce i wyłapać zbłąkane mięso lub soki.

Wskazówka nr 2: Zacznij od małych rzeczy

Przyzwyczajenie się do procesu wytwarzania kiełbasy zajmie ci jedną lub dwie próby. Dlatego nie zaczynaj pierwszej porcji od 10 funtów mięsa. Aby przetestować przyprawy i swoje umiejętności, zacznij od funta lub dwóch mięsa.

Z dwóch funtów mięsa powstanie około 12 kiełbasek o długości 4 cali w standardowej osłonce wieprzowej. Podczas doskonalenia swoich umiejętności najlepiej pracować w małych partiach, aby nie stresować się czasem, a mięso nie leżało dłużej niż powinno.

Wskazówka nr 3: Bądź przygotowany

Zaplanuj swój atak. Przygotuj swoje stanowisko, zanim zanurzysz ręce głęboko w surowym mięsie. Upewnij się wcześniej, że masz wszystkie potrzebne składniki i sprzęt. Dzięki temu poczujesz się bardziej zrelaksowany i gotowy do podjęcia zadania. Zmontuj i przetestuj sprzęt wcześniej, aby upewnić się, że działa prawidłowo i wiesz, jak go używać.

Wskazówka nr 4: Daj sobie więcej czasu, niż myślisz

Myślisz, że krojenie, mielenie, sezonowanie, mieszanie i nadziewanie kiełbasy zajmie Ci godzinę? Jesteś niepoprawnym optymistą. Przygotowanie kiełbasy za pierwszym razem zajmie kilka godzin. Dlatego bądź realistą i upewnij się, że masz odpowiednią ilość czasu.

Sprzęt

Deska do krojenia
Nóż
Kręgle
Mikser stojący
Maszynka do mielenia mięsa
Nadziewarka do kiełbasy
Igła
Palący
Biszkiety z drewna Bradley Smoker (smak do wyboru)
Haczyki do kiełbas
Termometr do mięsa
Naczynie do pieczenia
lód

Instrukcje

Procedura ta stanowi ogólne wytyczne dotyczące przygotowania kiełbasy do wędzenia, a nie przepis.

  • Pokrój wybrane mięso w kostkę, która zmieści się w młynku. Należy pamiętać, że kiełbasy najlepiej smakują, gdy stosunek mięsa do tłuszczu wynosi 80:20.
  • Dokładnie wymieszaj żądaną przyprawę za pomocą końcówki łopatkowej w mikserze stojącym, nie dłużej niż dwie minuty.
  • Namoczyć osłonki wieprzowe na 30 minut, odcedzić, a następnie przepłukać świeżą wodą. Uważam, że najłatwiej jest pracować z kawałkami o długości 3 stóp na raz.
  • Osłonkę prowadzić przez nadziewarkę do kiełbasy, aż osłonka zostanie wepchnięta na końcówkę dyszy. Przeciśnij niewielką ilość mięsa tak, aby wypełnić dyszę nadziewacza.
  • Zawiąż koniec osłonki wieprzowej – zwany tutaj „dnem” łańcucha kiełbasy. Kontynuuj nadziewanie kiełbasy jedną ręką, drugą ręką utrzymując naprężenie osłonki. Kiełbasę należy szczelnie wcisnąć w osłonkę, jednak należy uważać, aby nie napełnić jej zbyt ciasno. W przeciwnym razie trudno będzie skręcić ogniwa lub można rozerwać obudowę.

Co zrobić po nadziewaniu kiełbasek

  • Gdy wszystkie kiełbaski zostaną nadziewane osłonką, odciągnij nadziewaną osłonkę od pozostałej osłonki na dyszy. Następnie pociąć tak, aby pozostawić kilka centymetrów nienadziewanej osłonki przyczepionej do nadziewanej osłonki. Koniec łańcucha kiełbasek, na którym zakończysz, będzie nazywany „górą”.
  • Zaczynając od dołu łańcucha kiełbasy, uformuj ogniwa, przekręcając osłonkę. Kiełbasa na górnym końcu łańcucha zostanie wypchnięta do góry, aby zrobić miejsce na skręcenie łańcucha. Dlatego też należy pozostawić nadmiar osłonki na górnym końcu. Upewnij się, że ogniwa kiełbasy są wygięte, dobrze uformowane i mają stosunkowo równy rozmiar. Kontynuuj w ten sposób aż do szczytu łańcuszka i zawiąż ostatnie ogniwo zamknięte luźną osłonką.
  • Odetnij nadmiar osłonki na obu końcach.
  • Wysterylizować igłę lub szpilkę do szycia we wrzącej wodzie i nakłuć w kiełbasie ewentualne kieszenie powietrzne.
  • Kiełbasę osusz czystym ręcznikiem kuchennym lub pozostaw na godzinę w chłodnym, suchym miejscu.

Czas je wypalić

  • Usuń środkowe stojaki wędzarni, pozostawiając tylko najwyższy i najniższy stojak. Do zawieszenia kiełbasy potrzebny jest najwyższy stojak, natomiast najniższy stojak będzie siatką zabezpieczającą, jeśli, nie daj Boże, kiełbasa spadnie z grzędy.
  • Umieść haczyki na kiełbaski równomiernie wzdłuż górnej półki.
  • Rozgrzej wędzarnię do 150°F z wybranymi biszkietami i utrzymuj temperaturę 140-160°F. Za gorąco i kiełbasa wyschnie, za zimno i zajmie to cały dzień. Ponadto istnieje ryzyko narażenia kiełbasy na działanie temperatur, w których mogą namnażać się złe bakterie.
  • Suszone kiełbaski zawieś równomiernie w nagrzanej wędzarni i wędź przez 3-5 godzin. Czas będzie zależał od wielkości kiełbasek i ilości kiełbasek w wędzarni. Lub pal je, aż osiągniesz temperaturę wewnętrzną 50°F. Przeciągając łańcuszek kiełbasek do haczyków wędzarni staraj się, aby kiełbaski jak najbardziej się nie dotykały. Ze względu na niedogodne siły, takie jak grawitacja, kiełbaski będą się stykać, dlatego w połowie wędzenia należy przełożyć kiełbaski w wędzarni.
  • Wyjmij kiełbaski z wędzarni i zanurz w łaźni lodowej, aż temperatura wewnętrzna obniży się do 30°C. Pozostaw kiełbaski do dalszego ostygnięcia w lodówce. Zrobiłam to w zamkniętym pojemniku, żeby jabłka i mleko w lodówce nie zaczęły smakować jak wędzona kiełbasa.
  • Ciesz się i podawaj jak gotowane wędzone kiełbaski ze sklepu: na zimno jako przekąskę, dodane do ulubionej zupy lub dania z makaronem itp.